O nas

Dowiedz się więcej

Kim jesteśmy?

Jesteśmy funduszem typu smart money działającym na rzecz projektów B+R we wczesnej fazie rozwoju (preseed), działającym w obszarze ICT, w tym przede wszystkim w zakresie inżynierii medycznej, inteligentnych sieci i technologii kreacyjnych.

Masz pomysł?

Zapraszamy zespoły naukowców do aplikowania o środki służące komercjalizacji ich pomysłów. Dysponujemy doświadczonym zespołem managerów i ekspertów, którzy mają wieloletnie doświadczenie we wprowadzaniu na rynek wyników badań.

Indywidualne podejście

Oferujemy indywidualne rozwiązania dla projektów o dużym potencjale do implementacji, w tym doradztwo w zakresie wejścia na rynek, kontakty biznesowe i finansowanie. Oczekujemy oryginalnych autorskich rozwiązań w sferze B+R i zaangażowanych zespołów wdrażających.

Zespół

Poznaj nas

PIOTR SMÓLSKI

członek Komitetu Inwestycyjnego

Założyciel i wieloletni prezes wprowadzonej na giełdę spółki Ster-Projekt S.A. (obecnie Asseco Poland S.A.) która w 2004 roku stała się jednym z trzech największych integratorów IT na Polskim rynku IT z rocznymi przychodami na poziomie 360 Mln PLN. W latach 1992-98 pełnił funkcję prezesa Hewlett-Packard Polska - która pod jego zarządem stała się największą pod względem obrotów firmą informatyczną na polskim rynku. Od roku 2004 występuje w roli Anioła Biznesu i Mentora dla polskich startup-ów technologicznych. Jako inwestor prywatny dokonał inwestycji kapitałowych środków własnych w ponad 15 micro, małych i średnich spółkach, głównie w obszarze B+R.

ROBERT NIZIOŁ

członek Komitetu Inwestycyjnego

zajmuje się prowadzeniem inwestycji kapitałowych typu private equity, venture capital od 12 lat. Piec lat w ramach grupy inwestycyjnej Penton Partners, gdzie Robert jako partner pełnił role „Partnera Operacyjnego” (Operating Partner). Był odpowiedzialny miedzy innymi za pozyskiwanie spółek, zarządzaniem spółkami portfelowymi, pozyskiwaniem inwestorów czy tez wychodzeniem z inwestycji. W kolejnych latach Robert prowadził działalność inwestycyjna jako Angel Inwestor w ramach podmiotu RJN Capital LLC zarejestrowanego w USA jak również firmy Konsultingowej RJN Business Solutions USA, zajmującej się doradzaniem strategicznym małym i średnim przedsiębiorcom, poszukiwaniem dla nich kapitału, poszukiwaniem strategicznego partnera, opracowanie strategii wejścia na rynek.

członek Komitetu Inwestycyjnego

Seryjny przedsiębiorca, Mentor i Anioł Biznesu. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w sektorze inwestycyjnym, edukacji i wdrażaniu innowacji. Doktor Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz absolwent MBA Oxford Brookes University. Ekspert w zakresie modeli biznesowych i lotnictwa.

KRZYSZTOF SMÓLSKI

Dyrektor Inwestycyjny

Seryjny przedsiębiorca i doświadczony starszy menedżer ds. rozwoju biznesu. Absolwent BBA na Webster University, St. Louis, USA.

Dr PAWEŁ RUBACH

Dyrektor Naukowy

Doktor nauk ścisłych Politechniki Warszawskiej i pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej. Ekspert w zakresie projektowania, integracji i architektury systemów teleinformatycznych. Doświadczony kierownik naukowy innowacyjnych projektów R&D.

MACIEJ PELC

Radca Prawny

Doświadczony radca prawny specjalizujący się w programach NCBR Bridge Alfa, prawie korporacyjnym, publicznym finansowaniu projektów B+R oraz finansowaniu VC. Współpracuje z Bartosz Wsół Legal Solutions.

MAŁGORZATA CZERWIŃSKA

Kierowniczka Biura

Profesjonalna szefowa biura z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy z innowacyjnymi polskimi startupami.

Masz pomysł który może nas zainteresować?

Aplikuj

Wybrane inwestycje

Zobacz więcej inwestycji

O projekcie

Fundusz IGS Investment realizuje umowę nr POIR.01.03.01-00-0032/17 o dofinansowanie Projektu Grantowego: BRIdge Alfa w ramach Działania 1.3.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, która dotyczy dokonywania Inwestycji na zasadach określonych w Regulaminie Funduszy BRIdge Alfa. Obszar zainteresowania Funduszu to technologie inżynierii medycznej, inteligentne sieci i technologie geoinformacyjne oraz inteligentne technologie kreacyjne. Celem projektu realizowanego przez Fundusz jest pozyskanie w okresie realizacji innowacyjnych projektów B+R na wczesnym etapie rozwoju (PoP i PoC), charakteryzujących się wysokim potencjałem komercjalizacji oraz maksymalizacja stopy zwrotu z poczynionych inwestycji. W zakresie planowanych efektów należy wskazać inwestycję w co najmniej 25 spółek kapitałowych realizujących projekty B+R, a co za tym idzie wsparcie sektora badawczego w zakresie działalności start-upów. Łączna wartość projektu wynosi 30 000 000 PLN, z czego wkład Funduszy Europejskich to 24 000 000 PLN.